- רובו – תכנים שגולשים כותבים | מאמרים | כתבות | סרטונים | טיפים | מתכונים | אינטרנט - http://www.roboc.co.il -

חידות קשות לילדים ומבוגרים

Posted By אלעד שניר On 09/04/2012 @ 9:28 In תרבות ובידור | Comments Disabled

[1] [2]
חידות קשות לילדים ומבוגרים ציון המאמר: 4.19/5 453 הצבעות

מאת: שירה אלה

בעידן האינטרנט, נמשכים הילדים, הגדולים והקטנטנים למשחקי מחשב ולרשתות חברתיות. פתרון תשבצים, חידות ובוודאי קריאת ספרים, אינם מתחברים אליהם בקו ישיר.

אתם, כהורים, יכולים לשנות את זה ולהוסיף ערך מוסף לשעות הפנאי של הילדים. איך? בעזרת חידות לילדים [3]!

אם אתם אוהבים חידות קשות, שתפו גם את הילדים בתחביב הזה!

תוכלו למצוא באינטרנט, בספרים ובעיתונים, חידות קשות [4] מכל הסוגים וגם חידות פשוטות יותר, שאפשר לפתור בקלות. תוכלו כמובן גם להמציא את החידות בעצמכם.

חידות קשות הן כלי פנטסטי לפיתוח החשיבה, לפיתוח הדמיון והיצירתיות וכמובן, מאפשרות לכם לבלות זמן איכות עם הילדים.

זמן איכות עם ילדיכם

בעידן המודרני, אנו רודפים אחרי כל דקה פנויה עם הילדים. כשיש כל כך מעט זמן, חשוב לנו לקבל ממנו את המרב. בוודאי שאנו יכולים ליהנות, מצפייה משותפת בתוכנית טלוויזיה, או ממשחק מחשב חדש, אין הנאה גדולה יותר מזמן איכות אמיתי יחד, של שיחה ומחשבה ויצירה.

ערב ביתי עם משחק של חידות [3] קשות, הוא בילוי מאוד מיוחד, שיעניק להורים ולילדים, זמן איכות יחד.

אפשר להחליט שמכינים יחד, את רשימת החידות, או שכל אחד מכין באופן עצמאי, רשימה נפרדת. ההורים יכינו רשימת חידות לילדים ואלו הילדים, יכינו רשימת חידות למבוגרים.

זה לא משנה איך תעשו את זה, העיקר שיהיה הרבה אתגר וכיף!

חידות לילדים – בנושאים שונים

השמיים הם הגבול, כאשר מדובר על נושאים לחידות. היום, קל ופשוט, למצוא חידות קשות או קלות, בכל נושא, גם לילדים וגם למבוגרים:

1. חידות על ספורט : חולקים עם הילדים אהבה לכדורסל, או כדורגל? תוכלו לחפש באינטרנט, או להמציא בעצמכם, חידות לילדים על שחקנים, משחקים וכיו"ב.

2. היסטוריה : חידות היסטוריה, יכולות להיות באמת חידות קשות. אפשר לבחור דמויות מוכרות מההיסטוריה של ישראל ואפשר גם להשתעשע ולחבר חידות, על ההיסטוריה של המשפחה. למשל, ימי הולדת, סיפורים מיוחדים שקרו ועוד.

3. טלוויזיה : המציאו חידות על תוכניות טלוויזיה שאתם אוהבים. כך, ההורים יכולים ללמוד המון על מה שהילדים אוהבים והפוך, כמובן.

חידות קשות – מאתגר ומהנה!

כמבוגרים, חשוב לנו להמשיך ולהרחיב את אופקינו, לצמוח וללמוד. לשם כך, אנו קוראים ספרים, נרשמים להשתלמויות וקורסים, פותרים תשבצים ואף פותרים חידות קשות.

ככל שאנו משקיעים בעצמנו, הילדים חשובים עוד יותר. מטבע הדברים, הלמידה של הילדים, גם היא, איננה נגמרת בבית הספר. מעבר לדאגה שהילדים יעשו את שיעורי הבית, אנו דואגים לרשום אותם לחוגים, אשר יפתחו את היכולות החברתיות שלהם, לצד ידע והשכלה.

מה עם לפתור חידות? כהורים, תוכלו לתת לילדיכם, כלים נפלאים לחשיבה וליצירתיות, אם תציגו בפניהם, חידות לילדים, מסוגים שונים.

תוכלו לחפש יחד חידות באתרים שונים באינטרנט ולעשות רשימה. תוכלו גם לשבת יחד ולהמציא חידות קשות, משלכם. אחרי שתסיימו אתם, לענות על החידות, תוכלו להזמין חברים, לערב של חידות לילדים ופרסים לזוכים.

חידות קשות מתאימות גם לילדים וגם למבוגרים. זה כיף ומאתגר לפתור חידה ואפשר לעשות מהחידות, בילוי משפחתי נהדר, המתאים להורים ולילדים.


Article printed from רובו – תכנים שגולשים כותבים | מאמרים | כתבות | סרטונים | טיפים | מתכונים | אינטרנט: http://www.roboc.co.il

URL to article: http://www.roboc.co.il/%d7%97%d7%99%d7%93%d7%95%d7%aa-%d7%a7%d7%a9%d7%95%d7%aa-%d7%9c%d7%99%d7%9c%d7%93%d7%99%d7%9d-%d7%95%d7%9e%d7%91%d7%95%d7%92%d7%a8%d7%99%d7%9d/

URLs in this post:

[1] : #1

[2] : #3

[3] חידות לילדים: http://www.law4youth.co.il/DispRiddlesList.asp?PID=1753&OID=1786

[4] חידות קשות: http://www.law4youth.co.il/objDoc.asp?PID=1757&OID=33763

רובו