סה"כ פורסמו: 7274 מאמרים
שם משתמש: סיסמה:
זכור אותי
שכחת סיסמה? | הרשמה
14/10/2019 | 04:06

רק דבר אחד בחיים

גרסה להדפסה
רק דבר אחד בחיים ציון המאמר: 4.19/5 453 הצבעות


אם כתבה נפתחת במילים "בסיעתא דשמיא" – ניתן להבין שהכותב/ת בעלי אמונה שהכל נתון לחסדי שמיים.  ואכן, עד כמה טרחנו להיוולד יפים, חכמים או טובים?  לא טרחנו.  הבורא חנן אותנו בתכונות של יופי פנימי, ויופי חיצוני.


הנשמה הרי נצחית ועם כל גלגול חיים, אנחנו לובשים גוף אחר, בהתאם למטען ("קארמה") שאנחנו נושאים עמנו אל הגלגול הבא!


אז, זה באמת נהדר להיוולד כבחורה יפה!  האמנם,  האם בחורה יפה היא ברת- מזל?  כמה בחורות יפות יעידו על הסבל, הטירדה שהן חוות מהמשפחה או מהחברה.  חלקן אף יטענו שהיו מעדיפות חיים אנונימיים, כנחבאות אל הכלים, ללא תשומת לב מירבית וקולנית, ללא אורות הזרקורים, ללא המחזרים הטורפים וכל אותם תאבי פרסומת שחפצים בקרבתן.


ולמה נוצרת תדמית מעוותת הרווחת בציבור לגבי אישיותן "האוילית" של בחורות יפות?  האם זה נכון?  הרי ישנן בחורות יפות, יפהפיות, שהן גם חכמות, שנונות, נעימות וכשרוניות!


והאם היופי הוא בעיני המסתכל, כפי שנאמר זה מכבר?


היום נוצרו קבעונות לגבי הקריטריונים המגדירים "אשה יפה" , המקובלים בעולם הזרקורים בעיקר.  מודדים את המרחק בין העיניים, המרחק בין האף לשפתיים, גובה, מבנה גוף, רוחב מתניים והיקף החזה.


האם בחורה יפה היא גם בחורה נאה?  והאם בחורה נאה מקובלת גם כבעלת יפת תואר?  התורה שלנו מצביעה על רחל אמנו שהיתה אשה יפת תואר, ושרה אמנו ג"כ, ועוד.  יפת מראה ויפת תואר – אילו הביטויים הראשונים שהתפעלנו בילדותנו כשלמדנו תנ"כ.  איזו עוצמה יש למילים הללו, שמעידות על דמיון ציורי מעורר השתאות ממראה אשה יפה.


ואשה יפה היא אשה מרשימה ומסקרנת!  כולנו נמשכים להיות בקרבתה ולתהות מה מניע אותה, והאם תוכה כברה? בד"כ אשה יפה היתה גם תינוקת יפה ונערה יפה.  אולם, בימינו מסתבר שטכניקות הלבוש והאיפור המתוחכמות עשויות לסייע לאשה להיות יפה!


לעתים, באמת ניתן להתאכזב מאשה יפה, כאשר נתקלים באישיות לא מענינת ולא נעימה.  אבל, בד"כ, אשה יפה  מקבלת מהבורא כוחות פיתוי ושכנוע כלפי כל הסובבים אותה.  ישנן נשים יפות לאורך כל הדורות, שעל-פיהן יקום דבר!  הן מפתחות עוצמה ובטחון עצמי מופרז ומנהלות ענינים כטוב בעיניהן.  הן עלולות להיות הרסניות לגבי בן הזוג והילדים והמשפחה המורחבת.  אולם, הן גם עשויות להיות בעלות אישיות מהפנטת וחיובית ותורמות לסביבתן ולחברה כולה.


אחד הפסוקים האהובים עלי בתנ"כ לקוח מספר משלי (ל'):  "שלושה המה נפלאו ממני וארבעה לא ידעתים:  דרך הנשר בשמיים, דרך נחש עלי צור, דרך אניה בלב-ים, ודרך גבר בעלמה".


מה מניע את התנהלות הגבר כלפי האשה ?  בד"כ, זו אשה יפה ומושכת ועצם העובדה שהיא נקלטה במוחו של גבר – משפיעה על אורח חייו, רצונותיו, ודבקותו במטרה להשיגה.  האם המשיכה הזו נובעת מיופיה או מאישיותה ? או:  משניהם יחד ומשפיעה בצורה שונה על גברים שונים?  רק לאלוהים פתרונים!


שקר החן והבל היופי! כבר התריעו קדמונינו.  ובכ"ז, כולנו סוגדים מדי פעם ליופי ומשבחים את הבורא על יצירתו המרשימה.  יופי האשה מעיד על שלמות המוצר של הבורא, וזה תמיד מדהים אותנו ולעתים מעורר קנאה בנוסף לסקרנות הטבעית.