סה"כ פורסמו: 7274 מאמרים
שם משתמש: סיסמה:
זכור אותי
שכחת סיסמה? | הרשמה
09/08/2022 | 04:40

הויאגרה הנשית לא מצליחה להתרומם מה שמרים לגבר לא מלהיב את הנשים

גרסה להדפסה
דרג מאמר זה

כחצי שנה לאחר שהתרופה להגברת חשק מיני לנשים אושרה על ידי ה FDA ונקנתה במיליארד דולר ,נפילתה של היצרנית הובילה לכישלון מסחרי בשיווק הגלולה המדוברת ומעוררת המחלוקת.


 


באוגוסט היתה לחברת התרופות האמריקאית ספראוט גלולה חדשה, שהציתה במהרה את דמיון האומה.


מינהל המזון והתרופות (FDA) אישר זמן קצר לפני כן את התרופה "אָדי" (Addyi) לטיפול בדחף מיני נמוך אצל נשים. קומיקאים בתוכניות לילה התלוצצו על "הוויאגרה הנשית"; אנליסטים העובדים בוול סטריט העלו השערות על מכירות המניות; ובניסויים קליניים דיווחו נשים על עלייה קטנה, אך משמעותית מבחינה סטטיסטית, של מספר החוויות המיניות המספקות בחודש. "זה היה רגע ענק לנשים", אמרה סינדי וייטהד, מנכ"לית ספראוט, לכתב העת "פורבס".


 


המצב נראה אפילו עוד יותר טוב מבחינת ספראוט, כשחברת התרופות הבינלאומית וליאנט, יצרנית תרופות שהחוש העסקי החריף שלה הפך אותה ליקירת שוק המניות, קנתה את ספראוט במחיר המדהים של מיליארד דולר - פי שניים משוויה חודשיים בלבד לפני כן.


 


המנכ"לית במשרדי החברה, ב-2013. שאלות על יעילות התרופה עלו עוד לפני ששווקהאי־פי באוגוסט היתה לחברת התרופות האמריקאית ספראוט גלולה חדשה, שהציתה במהרה את דמיון האומה. מינהל המזון והתרופות (FDA) אישר זמן קצר לפני כן את התרופה "אָדי" (Addyi) לטיפול בדחף מיני נמוך אצל נשים. קומיקאים בתוכניות לילה התלוצצו על ה ויאגרה הנשית אנליסטים העובדים בוול סטריט העלו השערות על מכירות המניות; ובניסויים קליניים דיווחו נשים על עלייה קטנה, אך משמעותית מבחינה סטטיסטית, של מספר החוויות המיניות המספקות בחודש. "זה היה רגע ענק לנשים", אמרה סינדי וייטהד, מנכ"לית ספראוט, לכתב העת "פורבס".


 


המצב נראה אפילו עוד יותר טוב מבחינת ספראוט, כשחברת התרופות הבינלאומית וליאנט, יצרנית תרופות שהחוש העסקי החריף שלה הפך אותה ליקירת שוק המניות, קנתה את ספראוט במחיר המדהים של מיליארד דולר - פי שניים משוויה חודשיים בלבד לפני כן.


 


אך שבועות אחדים אחרי הקנייה, הכל השתבש. וליאנט הפכה מיקירת המשקיעים למנודה, מאחר שהמודל העסקי שלה - קניית תרופות ותיקות והעלאת מחיריהן - התקבל בשאט נפש בינלאומי. מאז, מניותיה ירדו ב–85%. ביום שני פיטרה החברה את כל כוח המכירה של "אדי" והודיעה שהיא מתכננת להכניס אותה השנה מחדש לשוק.


 


מראיונות עם עובדים לשעבר ב"ספראוט", אנליסטים, משקיעים ורופאים שסייעו להביא את הגלולה לשוק, התברר כיצד שורה של צעדים שגויים שנעשו אחרי העסקה - החל בסערה שפרצה בשל נהלי חשבונאות אגרסיביים, וכלה ביחסים עסקיים חריגים והתנגשויות אגו - גרמו לכישלונה של אחת הגלולות המעניינות ביותר בדור האחרון. "קניית ספראוט על ידי וליאנט הפכה לכישלון אדיר", אמרה האנליסטית ויקי בראיין. "התפרקות תוך חודשיים? זה ממש מבהיל". על אף האופטימיות, "אדי" לא היתה אמורה להימכר בקלות. התעוררו שאלות על יעילותה ועל נוחיות השימוש בה. נשים, למשל, צריכות לקחת אותה מדי יום ולהימנע משתיית אלכוהול. אף על פי כן, התוצאות העלובות הפתיעו והדגישו את בעיותיה של וליאנט.


 


זמן קצר אחרי שנקנתה על ידי וליאנט, מחירה של "אדי" הוכפל, והחברה תכננה למכור אותה ללקוחות באמצעות הזמנות מבית מרקחת וירטואלי בשם "פילידור רקס סרוויסז". אך פתאום וליאנט הודיעה על ניתוק הקשרים עם פילידור, והשאירה את הגלולה ללא מפיצים. הקשרים העסקיים של וליאנט עם פילידור נחקרים כעת על ידי הרשויות הפדרליות, כולל מדיניות תמחור התרופות שלה שתוארה על ידי חברי בית הנבחרים כ"גזלנית".


לאחרונה חשפה ווליאנט שזומנה לחקירה על ידי התביעה הפדרלית, שדרשה מידע על התנהלותה העסקית ועל החלטות התמחור שלה. לחצים הופיעו גם ממקומות נוספים. אנליסטים העלו ספקות לגבי המודל העסקי של וליאנט; הקונגרס התחיל לשאול שאלות על מדיניות התמחור שלה; וחברת השקעות פרסמה דו"ח בו מתחה ביקורת על הנהלת החשבונות שלה. עובד לשעבר אמר כי החלטות שקיבלה וליאנט פגעו ב"אדי". למשל, אחרי שהיא קנתה את הגלולה, היא הכפילה את מחירה ל-800 דולר. חברות ביטוח נרתעו, ואחת מהן הודיעה לווליאנט שבועות אחדים לפני הוצאת הגלולה לשוק שהיא לא תבטח את המחיר 800 דולר.


בנוסף למחיר, גם ההפצה היתה בעייתית. ספראוט יצרה קשר עם אחד ממפיצי התרופות הגדולים ביותר בארה"ב, אך וליאנט ביטלה את ההסכם הזה והעבירה את משימת ההפצה לפילידור, שכבר לא היתה בעסקים. כעת אומרים בעלי המניות של ספראוט כי ההסכם עם פילידור להפצת "אדי" היה טעות קשה. עובדים לשעבר בספראוט אומרים שהשינויים באסטרטגיית המכירה הפריעו למאמציהם לשכנע רופאים לרשום את הגלולה ללקוחותיהם. הם אומרים גם שלא היו להם רבים מאמצעי המכירות הסטנדרטים שלהם, כולל חומר פרסומי בסיסי כמו פוסטרים ועלונים. וליאנט גם מנעה את קיום התוכנית הבסיסית לפיה רופאים היו אמורים להסביר על הגלולה לעמיתיהם.


 


השבועות חלפו ואחדים מחברי אגף המכירות התחילו לחשוד שווליאנט איננה מעוניינת או איננה מסוגלת למכור ביעילות את "אדי". ד"ר ג'יימס סיימון, חבר בוועד המייעץ של וליאנט לשיווק "אדי", אמר כי החברה נקלעה למצב שלא היה לה מושג איך להתמודד איתו, מאחר שהיתה מנוסה במכירת מוצרים ותיקים, בעלי שוק קבוע, ולא תרופות חדשות.


 


גם התלהבות הלקוחות פחתה. גינקולוגית משיקגו סיפרה שרשמה את הגלולה לעשר מהמטופלות שלה בלבד, וקיבלה מהן תגובות מעורבות. "אני מקבלת הרבה מטופלות, ולא נראה שהן עומדות בתור כדי לקבל את התרופה".  ויאגרה מחיר למי שמעוניין.


 


אחרים אומרים שהכישלון של וליאנט הוא רק לטובה. "זה לא היה מוצר טוב במיוחד", אמרה סוזן ווד, מרצה למדיניות רפואית באוניברסיטת ג'ורג' וושינגטון, שהתנגדה לאישור לגלולה מלכתחילה. "אני שמחה שהרעיון הזה, של גלולה לנשים, לא הוכתר בהצלחה".

תגיות:

גלו מה חוסר באומגה 3 עשוי לגרום לילדים ש...
אם אתם מסתובבים עם אנשים שבריאותם חשובה להם אז בטח נראה לכם שכולם מדברים היום על ...
מה חשוב לדעת על חתונה ביום שישי?...
אם גם אתם לא מצליחים להגיע להחלטה האם להתחתן ביום שישי או לא, דעו כי אתם ...
טיפול שורש איך להימנע
למעשה, כדי להימנע מטיפולי שורש עליכם לעשות מספר פעולות פשוטות –צחצחו שיניים בצורה נכונה, הקפידו על ...
איך להוריד אחוזי שומן
איך להוריד אחוזי שומן
איך להוריד אחוזי שומן ציון המאמר: 4.34/5 441 הצבעות מה זה "אחוז שומן", ומהי
שמלות ערב לנערות
שמלות ערב לנערות
שמלות ערב לנערות ציון המאמר: 4.35/5 438 הצבעות גיל ההתבגרות זוהי התקופה היפה והזוהרת
שמלות ערב להשכרה
שמלות ערב להשכרה
שמלות ערב להשכרה ציון המאמר: 4.35/5 437 הצבעות כאשר אתן צריכות לחפש שמלה אשר
שמלות כלה וערב לחתונה
שמלות כלה וערב לחתונה
שמלות כלה וערב לחתונה ציון המאמר: 4.35/5 437 הצבעות שמלות ערב לחתונה זו בד"כ אחת מהחלטות שגורמות לנשים הרבה התלבטויות
טיפול זוגי לזוגות צעירים
טיפול זוגי לזוגות צעירים
טיפול זוגי לזוגות צעירים ציון המאמר: 4.35/5 437 הצבעות ככל הנראה כיום, השאלה בטיפול זוגי לזוגות צעירים אינה השאלה "זה
  • מאמרים דומים
  • מאמרים נוספים של mypartners
  • אודות mypartners
  • מידע נוסף

מאמרים דומים

מאמרים נוספים של mypartners

אודות mypartners

לא סופק מידע נוסף.

מידע נוסף

מאמר זה נכתב באתר רובו - תכנים שגולשים כותבים. באפשרותך למצוא מאמרים דומים בתוך קטגוריית בריאות גברים או על ידי צפייה בכרטיס המחבר . אם יש לך הערות, הארות באפשרותך לפנות למחבר המאמר [ mypartners ] באמצעות דוא"ל annakats14435@gmail.com
שם הכותב:
סה"כ כתב: [ 97 ] מאמרים
שווה קריאה
סרטי מתיחות
סרטי מתיחות
סרטי מתיחות ציון המאמר: 4.59/5 415 הצבעות בשנת 1978 נהרו 750 אלף ישראלים לראות את "ישראלים מצחיקים"
קרמבו
קרמבו
קרמבו ציון המאמר: 4.59/5 415 הצבעות בוא נהרוג כמה אגדות: הקרמבו לא פותח בישראל, לא גדל פה
מוזיקת הטראנס
מוזיקת הטראנס
מוזיקת הטראנס ציון המאמר: 4.59/5 415 הצבעות איך אומרים "קרחנה" באנגלית? יש איזה ביטוי חמוד – "גואינג
מכונית סובארו
מכונית סובארו
מכונית סובארו ציון המאמר: 4.59/5 419 הצבעות בשנות ה-80 לכל ישראלי שני הייתה סובארו. כולם אומרו שזה
תרבות הצריכה בישראל
תרבות הצריכה בישראל
תרבות הצריכה בישראל ציון המאמר: 4.59/5 414 הצבעות תרבות הצריכה של רבים מאיתנו לא נובעת מצורך אמיתי

ניווט מהיר

מדורים

הכי נצפה

רובו

RSS RSS | כל הזכויות שמורות רובו תכנים שגולשים כותבים | מאמרים 2017-2011 © תוכן הכותבים מופץ ברשיון Creative Commons